+421 951 767 600

info@bersihand.sk

Pon - Pia / Mon - Fri 8:00 - 16:00 hod.

„Ako psychiater mám rozsiahle skúsenosti s liečbou celej rady problémov duševného zdravia rôzneho stupňa závažnosti. Poskytujem empatickú starostlivosť o pacienta s vysokou profesionálnou expertízou. Môj pacient je vždy plne zapojený do rozhodnutí o svojej liečbe.“

Pri vyšetrení u doktorky Bersihand je hĺbkové poznanie príčin problému, s ktorým pacient príde tým kľúčovým prvkom. Odvíja sa od neho potom cielená terapia. Prvé sedenie je v trvaní až do dvoch hodín. Zahŕňa na jednej strane podrobné vyšetrenie a na druhej aj prvky psychoterapie, vrátane psychodynamickej psychoterapie a kognitívnej behaviorálnej terapie. Doktorka Bersihand je tiež skúsenou psychoterapeutkou, ktorá kombinuje schopnosť predpisovať lieky s komplementárnym rečovým prístupom, pričom je presvedčená, že psychoterapeutické poznatky sú často nevyhnutné na dosiahnutie pozitívneho duševného zdravia. Skĺbenie psychiatrie a psychoterapie jej umožňuje riešiť okamžité symptómy pacienta, ako aj uľahčiť dlhodobé zmeny. Pacient odchádza z ambulancie správne nasmerovaný na ceste zlepšeného duševného zdravia a schopný uzdraviť sa.

Doktorka Bersihand vo svojej práci kombinuje to najlepšie z anglického a slovenského prístupu ku psychiatrii čo sa týka diagnostiky, liekov a psychoterapie. Vyšetrenie a terapia môžu prebiehať aj v angličtine. Na vyšetrenie môžete prísť aj v doprovode blízkeho človeka. Všetko, čo sa povie počas vyšetrenia a terapie zostáva v garantovanej úplnej diskrétnosti.

Liečime u nás tieto ochorenia.


Vo svojej práci som si všimla, že pacienti sa so svojim psychiatrom často chcú dobre porozprávať. Nanešťastie, nie vždy je na to priestor. Unáhlená zdravotná starostlivosť však prináša skryté náklady a ponúka falošné hospodárenie. Svojho pacienta pri vyšetrení spoznávam nielen podľa toho, čo sa s ním deje, ale aj jeho typické správanie, čo ho vyľaká, na čom mu záleží.“

Monika Bersihand
Dr Ing. Monika Bersihand MBBS AKC MRCPsych

Životopis

Doktorka Bersihand vyštudovala medicínu v Londýne na univerzite King’s College London v roku 2012. Následne pracovala v prestížnych londýnskych nemocniciach ako je Charing Cross London, ktorá je súčasťou Imperial College London, tiež Chelsea and Westminster Hospital, ako lekárka na oddeleniach reumatológie, chirurgie, akútnej medicíny, geriatrie a konziliárnej psychiatrie. Špecializačné štúdium psychiatrie začala v roku 2014. Pracovala na akútnom psychiatrickom oddelení, intenzívnom psychiatrickom oddelení, vo forénznej psychiatrickej nemocnici, detskej psychiatrickej nemocnici, na geriatrickej psychiatrickej klinike, v komunitnom psychiatrickom tíme, na oddelení dlhodobej psychiatrickej rehabilitácie, na oddelení anorexie. Úspešne zvládla všetky tri predpísané špecializačné skúšky (atestácie) v roku 2017, čím získala členstvo v Royal College of Psychiatrists in London a titul MRCPsych. V roku 2019 sa presťahovala na Slovensko, kde pracovala v nemocnici v Považskej Bystrici na odelení psychiatrie. Slovenskú špecializačnú skúšku (atestáciu) získala v roku 2021 na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. 

Okrem lekárstva a psychiatrie absolvovala doktorka Bersihand trojročné vysokoškolské štúdium s názvom „Associate of King’s College“ z oblasti morálky, etiky, náboženstva, histórie a sociológie na King’s College London v roku 2021. Taktiež absolvovala inžinierske štúdium na Ekonomickej univerzite Bratislave na Obchodnej fakulte v odbore Zahraničný obchod v roku 1997. 

Hobby pani doktorky sú prednášanie a príroda. 


Kvalifikácie

Špecializačná skúška zo psychiatrie (atestácia) – Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, Slovensko 

MRCPsych – Member of Royal College of Psychiatrists in London, U.K. 

Dr MBBS – Bachelor of Medicine and Bachelor of Surgery, King’s College London, U.K. 

AKC – Associateship of King’s College London, U.K.

Ing. – Inžinier ekonómie zahraničného obchodu, Ekonomická univerzita v Bratislave, Slovensko


Edukačné aktivity, prezentácie a audit doktory

1 komentár

  1. Chcem sa Vam velmi podakovat za pomoc a podporu, ktoru ste pre nas urobili. Nech uz tento pribeh skonci akokolvek, myslim si, ze ste nam dali odpovede na otazky, ktore potrebovala Sisa s maminou vediet a tiez si myslim, ze potrebovali prezit celu tu situaciu, aby sa necitili, ze spravili malo v tejto veci. Boli ste ako ich strazny anjel. Pocas mojej prace fotoreportera sa stretavam castokrat s najtazsimi zivotnymi pribehmi ludi. A vy ste prave ta osoba, ktora takymto ludom pomaha a to si velmi cenim. Urcite je to velmi tazka praca. Ste naozaj velmi mila osoba a som rad, ze som Vas stretol.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *